Переговори щодо цінової стелі на роснафту : Польщі й країнам Балтії не сподобалась "щедрість" до РФ

Країни Європейського Союзу на переговорах щодо встановлення верхньої межі ціни на російську нафту ввечері 23 листопад не дійшли згоди. Про це з посиланням на власні джерела повідомило агентство Bloomberg, - пише "Європейська правда".

"Єврокомісія запропонувала обмеження у обсязі 65 доларів за барель, – сказано в повідомленні. – Але Польща та країни Балтії відкинули пропозицію як надто щедру по відношенню до москви".

Уточнюється, що водночас кілька країн із великою судноплавною галуззю, зокрема Греція та Мальта, не хочуть опускати ціну нижче за 70 доларів – це верхня межа діапазону, запропонована Брюсселем.

Зазначається, що посли ЄС вирішили провести додаткові переговори у середу увечері. Якщо угоди не буде досягнута, вони можуть зібратися вже у четвер, щоб продовжити обговорення.

"Міністри енергетики ЄС також збираються зустрітися у четвер, щоб обговорити заходи щодо стримування цін на природний газ", – сказано в повідомленні.

Підкреслюється, що при ціні в 65 доларів за барель гранична ціна буде набагато вищою за собівартість виробництва в росії; але оскільки росія вже продає свою нафту зі знижками, висока стеля, швидше за все, матиме незначний вплив на торгівлю.

Раніше повідомлялось, що Китай частково призупинив закупівлю російської нафти.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
17.08.2025
17:24

Наказано дружити! Ласкаво просимо до Північної Кореї... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу не просто розповідали про те, що молодь «ДНР» і КНДР – брати навіки, але, схоже, формували у цієї самої донецької молоді схоже на північнокорейське сприйняття дійсності про екзальтоване...
Країна
14.08.2025
13:14

Туристичний сезон‑2025 в окупованому Криму: черги, відключення інтернету, високі ціни та страх атак

Окупаційна влада називає сезон‑2025 найкращим за п’ять років. "Міністерство курортів Криму" повідомило, що з початку року до 31 липня півострів прийняв 3,74 млн відпочивальників, що на 14 % більше, ніж за аналогічний період 2024 року.
Країна
13.08.2025
09:56

Україна запустила механізм визнання навчання в окупації: що це означає і як працюватиме на практиці

Понад півтора роки в українському суспільстві чекали на ухвалення постанови Кабінету міністрів, яка б запустила механізм визнання результатів навчання, здобутого громадянами на тимчасово окупованих територіях.
Всі статті