Пентагон показав новий бомбардувальник, розробка якого роками трималася в таємниці

У п’ятницю Пентагон і оборонний підрядник Northrop Grumman представили американський військовий бомбардувальник майбутнього, розробка якого протягом років розробка зберігалася в таємниці. Про це пише Lb. ua з посиланням на Washington Post.

Очікується, що наступні десятиліття цей літак слугуватиме основою бойових операцій ВПС. Літак B-21 Raider із характерною формою крил летючої миші презентували на заводі Air Force Plant 42, державному виробничому підприємстві, що суворо охороняється, на північ від Лос-Анджелеса, де виконуються деякі з найбільш секретних робіт військових.

Міністр оборони Ллойд Остін, виступаючи перед ангаром, сказав, що літак є доказом довгострокової стратегії Міністерства оборони створювати передові можливості, які "зміцнять здатність Америки стримувати агресію сьогодні та в майбутньому".

За його словами, B-21 противнику складно виявити у небі "навіть найдосконалішими системами протиповітряної оборони".

"Ми знову пояснюємо будь-якому потенційному ворогу: ризики та ціна агресії значно переважають будь-які можливі здобутки", – сказав Остін.

Reuters додає, що літак – перший із нового парку ядерних бомбардувальників-невидимок великої дальності для ВПС Сполучених Штатів. Може доставляти як звичайну, так і ядерну зброю по всьому світу, використовуючи можливості дозаправки паливом на велику дальність і в повітрі.

Це – перша розробка американського бомбардувальника за понад 30 років. Перший літак готуються повністю завершити наступного року. 

Статті

Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Світ
20.03.2023
15:00

“Це більше не бої за Бахмут, це марафонські змагання…” Західні медіа про Україну

“Тож Путін може поїхати до Китаю, Сирії, Ірану, його … небагатьох союзників, але він просто не поїде в інші частини світу і не поїде до країн-членів МКС, які, як він вважає, … заарештують його”
Донбас
19.03.2023
21:17

"Путін відвідав Маріуполь, але до Донецька ні ногою". Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Це вже ганебно, як Донецьк ігнорують, а всі почесті надають Маріуполю! Відчуття, що ми непотрібні. Невже стражденна столиця ДНР зовсім не варта справжньої уваги президента?"
Всі статті