Пентагон показав новий бомбардувальник, розробка якого роками трималася в таємниці

У п’ятницю Пентагон і оборонний підрядник Northrop Grumman представили американський військовий бомбардувальник майбутнього, розробка якого протягом років розробка зберігалася в таємниці. Про це пише Lb. ua з посиланням на Washington Post.

Очікується, що наступні десятиліття цей літак слугуватиме основою бойових операцій ВПС. Літак B-21 Raider із характерною формою крил летючої миші презентували на заводі Air Force Plant 42, державному виробничому підприємстві, що суворо охороняється, на північ від Лос-Анджелеса, де виконуються деякі з найбільш секретних робіт військових.

Міністр оборони Ллойд Остін, виступаючи перед ангаром, сказав, що літак є доказом довгострокової стратегії Міністерства оборони створювати передові можливості, які "зміцнять здатність Америки стримувати агресію сьогодні та в майбутньому".

За його словами, B-21 противнику складно виявити у небі "навіть найдосконалішими системами протиповітряної оборони".

"Ми знову пояснюємо будь-якому потенційному ворогу: ризики та ціна агресії значно переважають будь-які можливі здобутки", – сказав Остін.

Reuters додає, що літак – перший із нового парку ядерних бомбардувальників-невидимок великої дальності для ВПС Сполучених Штатів. Може доставляти як звичайну, так і ядерну зброю по всьому світу, використовуючи можливості дозаправки паливом на велику дальність і в повітрі.

Це – перша розробка американського бомбардувальника за понад 30 років. Перший літак готуються повністю завершити наступного року. 

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті