Парламент Нідерландів проголосував за резолюцію щодо участі у "післявоєнних миротворчих силах" в Україні

Нижня палата парламенту Нідерландів хоче, щоб уряд зайняв "конструктивну позицію" щодо участі в "післявоєнних миротворчих силах" в Україні. Про це повідомляє NOS, як пише "Європейська правда".

Більшість у парламенті проголосувала сьогодні вдень за відповідну резолюцію від D66 та VVD.

Палата бачить активну роль Нідерландів у забезпеченні стабільності, якщо буде досягнуто припинення вогню між Україною та Росією. Це не обов'язково має відбуватися під прапором НАТО, йдеться у пропозиції.

Американський міністр оборони вже заявив, що не бачить ролі США або НАТО в таких силах.

Прем'єр-міністр Дік Схооф заявив минулими вихідними, що кабінет міністрів "прихильно подивиться" на прохання про участь у такій місії, але лідер PVV Герт Вілдерс вчора здивував своїх партнерів по коаліції, оголосивши, що він не підтримає відправку голландських солдатів. Найбільша партія в нижній палаті проголосувала сьогодні проти пропозиції D66 і VVD.

GroenLinks-PvdA підтримала пропозицію, хоча їх представниця заявила, що насправді вважає, що ще занадто рано обговорювати відправку голландських військ.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський заявив про необхідність у 100 тисячному контингенті миротворців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Всі статті