"Паніка, багато хто хоче виїхати". Таджикистан констатує масовий відтік трудових мігрантів із РФ

Міністерство праці, міграції та зайнятості населення Таджикистану зафіксувало відтік трудових мігрантів із РФ після теракту в підмосковному "Крокус сіті хол" 22 березня. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Як зазначає заступник міністра Шахноза Нодірі, від мігрантів надходить "багато дзвінків дуже". "Це, найімовірніше, не стільки скарги на утиски, скільки боязнь наших громадян, паніка, багато хто хоче виїхати. Ми зараз відстежуємо ситуацію, у нас приїжджає (до Таджикистану) більше, ніж виїжджає", - каже заступник міністра. 

У повідомленні акцентується, що дефіцит трудових ресурсів в економіці РФ, який досяг 5 млн осіб, може ще більше посилитися через відтік трудових мігрантів. 

Дефіцит кадрів у будівельній галузі РФ у 2023 році зріс на 36% порівняно з 2022 роком, повідомив у п'ятницю президент Національного об'єднання будівельників РФ Антон Глушков. "Будівельний сектор входить до числа галузей із найвищим кадровим дефіцитом", - визнав він. 

Як повідомлялося, внаслідок теракту бойовиків "Ісламської держави" в підмосковному центрі "Крокус Сіті Хол" 22 березня 144 людини загинули, ще 551 людина постраждала. Російські силовики проводять по всій країні облави на мігрантів, переважно з Центральної Азії.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті