ПА ОБСЄ визнала росію державою-спонсором тероризму, а ПВК "Вагнер" - терористичною організацією

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) визнала Російську Федерацію державою-спонсором тероризму, а приватну військову компанію "Вагнер" - терористичною організацією. Про це повідомила членкиня делегації, народна депутатка Євгенія Кравчук у Фейсбук.

"Завершили роботу на сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ у Ванкувері ухваленням підсумкової декларації, в якій, зокрема, йдеться про те, що дії "Групи Вагнера" від імені російського уряду можуть бути справедливо охарактеризовані як терористичні (наголошуючи на тому, що президент Росії особисто визнав, що "Група Вагнера" була "повністю профінансована" державою)", - написала вона.

За її словами, у підсумковій декларації також зазначено, що держави-члени ОБСЄ мають вжити заходів проти ПВК "Вагнер" та її афілійованих і правонаступницьких структур, зокрема шляхом оголошення їх терористичною організацією.

"Найголовніше - закликає держав-членів посилювати міжнародні норми, які чітко визнають терористичний характер "Групи Вагнера" та її дій; відповідальність Російської Федерації як держави-спонсора цієї терористичної організації; неприпустимість залучення таких суб'єктів у міждержавні відносини. Уперше таке формулювання закріплено в офіційному документі міжнародної організації", - зазначила Кравчук.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті