П'ять країн Європи закликають виробників продати Україні ракети з дальністю до 300 км

Група європейських країн на чолі з Великою Британією звернулася з проханням до компаній, що виробляють ракети з дальністю дії до 300 км (190 миль), висловити зацікавленість у продажу їх Україні. Про це повідомляє "Голос Америки"

Зазначається, що заклик до компаній, які могли б надати вищевказані ракети, було включено до повідомлення, розміщеного минулого тижня Міжнародним фондом для України, в якому представлені Велика Британія, Норвегія, Нідерланди, Данія та Швеція.

Фонд був створений для закупівлі та відправки зброї Києву.

Міністерство оборони Великої Британії, яке управляє фондом, попросило компанії зв'язатися з ним, якщо вони можуть надати ракети, які можна запускати з суші, моря або повітря.

У повідомленні вказані й інші критерії, зокрема "низька ймовірність перехоплення", "можливість планування місії" і "методи обходу систем ППО для підвищення ймовірності успішного удару". У документі зазначено, що з компаніями, які відгукнуться на заклик, зв'язуватимуться, починаючи з 5 червня.

Британія заявила, що остаточного рішення про відправлення в Україну ракет із можливостями, зазначеними в опублікованому повідомленні, поки що не ухвалено.

Юрій Сак, радник міністра оборони України, сказав агентству Reuters, що Київ не має в своєму розпорядженні конкретної інформації про спробу Великої Британії поставити ракети дальнього радіусу дії, але що Україна вже кілька місяців постійно звертається до західних урядів із проханням про надання подібної зброї.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті