Організовувала "референдум" в Луганській області: суд виніс вирок зрадниці

Суд виніс вирок зрадниці, яка організовувала фейковий референдум на території Луганської області. Наступні 5 років вона проведе за ґратами. Про це повідомляє Служба безпеки України 10 січня.

За матеріалами СБУ, тюремний строк отримала організаторка фейкового референдуму на Луганщині, яка приїхала до Києва за соцвиплатами

За матеріалами Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримала ще одна організаторка псевдореферендуму із «приєднання» Луганщини до рф.

Співробітники української спецслужби затримали зловмисницю навесні 2023 року під час її поїздки до Києва.

У столиці вона намагалась оформити собі соцвиплати як внутрішньо переміщена особа з тимчасово захопленої частини сходу України. Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їй 5 з половиною років тюремного ув’язнення із конфіскацією майна.

За даними слідства, зловмисницею є мешканка Старобільська, яка після захоплення міста підтримала російських загарбників та пішла з ними на співпрацю. За це жінку разом із матір’ю призначили до складу місцевого окупаційного «виборчкому». Там вона входила до складу так званих «мобільних груп», які складали списки потенційних «виборців» та контролювали їх прибуття на «голосування» для створення видимості виборчого процесу.

Також вона фальсифікувала підсумки фейкового плебісциту і засвідчувала це своїм підписом у незаконних «протоколах» псевдореферендуму.

За це колаборантка отримувала від окупантів грошову «винагороду» в російських рублях.

На підставі зібраних доказів суд визнав її винною за двома статтями Кримінального кодексу України:

•⁠  ⁠ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

•⁠  ⁠ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті