Організація американських держав, до якої входять понад 30 країн, приєдналася до комюніке Саміту миру

Організація американських держав, до якої входять 34 країни обох Америк, приєдналася до комюніке Глобального саміту миру. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 19 червня.

За його словами, відмінність України від росії у міжнародних відносинах полягає в тому, що Київ поважає кожну націю та розраховує на кожен голос.

«Саме так побудований Статут ООН — щоб усі держави мали значення. Путін же хоче, щоб значення мав тільки він або ще той, кого він сам визначить. Це у росії типово колоніальний погляд на світ, який ми разом з усіма партнерами маємо зламати», — наголосив Зеленський.

Глава української держави зазначив, що Україна працює над тим, аби збільшити кількість підписантів і розпочати роботу над запуском робочих груп щодо пунктів «формули миру». Перша така група повинна зайнятися енергетичною безпекою.

Нагадаємо, свій підпис за підсумками саміту миру у Швейцарії відкликала Руанда, але додав Вселенський патріархат. 

Як повідомлялося, у МЗС Індії пояснили, чому відмовилися підписувати комюніке Саміту миру. 

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті