Організаторка референдуму зі Стельмахівки на Луганщині проведе в тюрмі 5 з половиною років – СБУ

Організаторка референдуму з села Стельмахівка в Луганській області проведе в тюрмі 5 років і 6 місяців. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях  у Facebook 15 лютого.

"За матеріалами Служби безпеки України суд позбавив волі організаторку фейкового "референдуму" РФ на Луганщині, – сказано в повідомленні. – Оперативники затримали правопорушницю у звільненому від окупантів селі Стельмахівка Сватівського району".

"До війни жителька Стельмахівки Сватівського району 50-річна Людмила Оболонко працювала у с/г підприємстві", – пише Телеграм-канал "Старобільськ life".

Уточнюється, що 50-річна працівниця сільськогосподарського підприємства після захоплення району російськими військами пішла на співпрацю з ворогом. 25 вересня 2022 року вона провела у селі "референдум" щодо входження окремих територій Луганської області до складу РФ.

Зазначається, що жінка обходила з урною для збору бюлетенів двори односельчан і агітувала їх голосувати за приєднання до країни-агресора. Потім у складі так званої "виборчої комісії" вона здійснила "підрахунок голосів" на користь заздалегідь відомої кремлівської "статистики" волевиявлення громадян.

Підкреслюється, що суд визнав мешканку Стельмахівки винною за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 2 ст. 110 (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені за попередньою змовою групою осіб);

- ч. 5 ст. 111-1 (участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території).

"Її засуджено до 5 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права займатись діяльністю, пов’язаною з процесом виборів та референдуму протягом 10 років", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала у Слов'янську агента РФ, який збирав розвіддані для ворога й хотів "служити ДНР" та "виганяти нацистів".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Світ
22.04.2026
10:52

«…Чи зможемо ми після підписання мирної угоди підготуватися до великого протистояння із Заходом». Російські ЗМІ про Україну

Наскільки в такій ситуації працюватиме 5-та стаття статуту НАТО, чи збережеться альянс до того моменту в колишньому вигляді - це питання. І, ймовірно, не найближчого майбутнього.
Всі статті