Орденом "За мужність" ІІІ ступеня посмертно нагороджено спортсмена, "азовця" Нікіту Засядька, який 18-річним загинув на Луганщині

Пловця Нікіту Засядька, який у 18 років загинув на Луганщині, захищаючи Україну у складі 12-ої бригади спеціального призначення НГУ "Азов", нагородили орденом "За мужність" ІІІ. Про це повідомив Телеграм-канал Національного олімпійського комітету України та Національної олімпійської збірної України 30 травня.

"Указом Президента України Нікіту Засядька нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно)", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Нікіта народився в Харківській області. У 15 років отримав звання майстра спорту з плавання. У 17 років став кандидатом у майстри спорту з вільної боротьби.

Ще до повноліття він намагався потрапити до територіальної оборони, але його не взяли через вік.

"Щойно Нікіті виповнилося 18 років, він добровільно доєднався до лав 12-ої бригади спеціального призначення НГУ "Азов". На передовій отримав позивний "Гордий", - пише НОК.

Старший солдат Нікіта Засядько загинув 30 листопада 2023 року під час виконання бойового завдання в районі села Діброва Луганської області. Захиснику було 18 років.

Раніше повідомлялось, що на війні загинув дворазовий чемпіон Європи з важкої атлетики, учасник Олімпіади-2016 з Луганщини Олександр Пєлєшенко.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті