Оперативна ситуація на фронті: за добу — 225 бойових зіткнень, основні удари на Донеччині та Харківщині

За даними Генерального штабу ЗСУ, протягом минулої доби відбулося 225 бойових зіткнень. Найбільшу активність ворог проявив на Донеччині, Харківщині та в районі Покровська.

Противник продовжує масовано застосовувати авіацію, керовані авіабомби та безпілотники. Загалом за добу російські війська завдали:

  • 1 ракетного удару;
  • 66 авіаударів із застосуванням 129 керованих авіабомб;
  • 5174 обстріли, з яких 93 — з реактивних систем залпового вогню;
  • застосували 2800 дронів-камікадзе.

У відповідь українська авіація, артилерія та ракетні війська вразили 11 районів зосередження живої сили та техніки ворога, одну систему ППО і три артилерійські засоби.

Ситуація за напрямками:

  • Харківський напрямок: ворог п’ять разів атакував поблизу Вовчанська, Западного та Кам’янки.
  • Куп’янський: шість штурмів у районах Кіндрашівки, Новоселівки, Кругляківки та Новоплатонівки.
  • Лиманський: двадцять атак у районах Торського, Сергіївки, Григорівки, Липового.
  • Сіверський: дев’ять спроб прориву в напрямку Серебрянки.
  • Краматорський: чотирнадцять боєзіткнень біля Оріхово-Василівки, Курдюмівки, Ступочок.
  • Торецький: двадцять шість атак у районах Торецька, Яблунівки та Олександро-Калинового.
  • Покровський: найбільша інтенсивність — 58 наступальних дій в районах Лисівки, Удачного, Миролюбівки, Звірового.
  • Новопавлівський: 32 штурми біля Бурлацького, Скудного, Веселого.
  • Гуляйпільський: одне бойове зіткнення поблизу Малинівки.
  • Оріхівський: дві спроби наступу в районі Нестерянки — без успіху.
  • Придніпровський: одна атака — відбита.
  • Курський напрямок: 35 атак, 13 авіаударів із застосуванням 18 керованих бомб, 235 обстрілів.

Сили оборони України тримають оборону та завдають ворогу суттєвих втрат. Оперативна обстановка змінюється динамічно, але українські військові зберігають контроль над основними напрямками.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті