ООН опублікувала доповідь із доказами військових злочинів російських солдатів

ООН опублікувала доповідь, в якій надала докази військових злочинів, скоєних російськими солдатами. Про це повідомляє Телеграм-канал BILD російською.

За даними слідчої комісії Ради ООН з прав людини, російські солдати скоїли численні військові злочини у війні в Україні. До них відносяться навмисні вбивства, напади на мирних жителів, незаконні затримання, зґвалтування та насильницька депортація дітей, йдеться у доповіді, опублікованій 16 березня у Женеві.

Згідно з доповіддю, російські атаки на енергетичну інфраструктуру України та застосування тортур можуть бути розцінені як злочини проти людяності.

"Багато з навмисних вбивств, незаконних затримань, зґвалтувань та актів сексуального насильства було скоєно в рамках обшуків будинків, спрямованих на пошук прихильників ЗСУ або пошук зброї", - наголошується в повідомленні. Довільно заарештовані люди часто утримувалися російськими збройними силами в переповнених камерах за несприятливих обставин.

«В одному випадку десять людей похилого віку загинули внаслідок нелюдських умов у підвалі школи, а решта затриманих, у тому числі діти, перебувала в одній кімнаті з тілами загиблих», — йдеться в повідомленні. У разі згвалтування членів сім'ї, зокрема дітей, змушували спостерігати за злочином.

Збройні сили України також були піддані критиці в деяких випадках: невиборчі напади та два випадки тортур російських військовополонених є військовими злочинами, заявила комісія.

Як повідомлялося, у Кремлі вдають, що не розуміють причин негативного ставлення до РФ як країни-агресора. Бажають поговорити про це в ООН.

Статті

Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Всі статті