ООН: Гуманітарна допомога Україні скорочується, тоді як потреби у ній зростають

Представниця Управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг заявила, що гуманітарна допомога країні скорочується, тоді як потреби зростають уже понад два роки. Про це повідомляє Голос Америки.

"Ресурси для надання гуманітарної допомоги значно скорочуються, тому що гуманітарні потреби через ці події фактично збільшуються. Від скорочення фінансування та підтримки постраждають саме незахищені верстви населення", - наголосила Ліндхольм Біллінг.

Гуманітарний план ООН на 2024 рік для України становить 3,1 мільярда доларів, включаючи 599 мільйонів доларів для УВКБ ООН. Однак у першому кварталі цього року як глобальний план реагування, так і заклик УВКБ ООН було профінансовано лише на 15%, тоді як за аналогічний період минулого року фінансування сягнуло 30%, сказала Ліндхольм Біллінг.

У міру того, як війна затягується, перетворюючись, за її словами, на «ультрамарафон», вона додала, що «грошова та гуманітарна допомога - у формі надання товарів та послуг, допомога з житлом, ремонтом будинків, психосоціальна підтримка» тепер «менш часті і менш передбачувані».

Вона  відзначила наслідки наступу російських військ на сході Харківської області, в результаті якого незліченна кількість мирних жителів часто залишається без елементарних речей, таких як електрика та водопостачання.

Вона зазначила, що «ті, хто все ще живе у цих прикордонних населених пунктах, зазвичай люди похилого віку». Ліндхольм Біллінг наголосила, що у багатьох уразливих людей «просто немає ресурсів чи можливостей, щоб розпочати нове життя десь тут, у центрі країни».

Представниця ООН також попередила, що якщо кількість переміщених осіб продовжить зростати, то їх прийом і допомога будуть величезною логістичною проблемою. «Звичайно, якщо 10 000 осіб перетворяться на мільйон або більше, це, очевидно, створить величезне навантаження на систему», - сказала вона.

Ліндхольм Біллінг зазначила, що в міру того, як війна затягується, а Росія розширює свій наступ, «найбільше занепокоєння викликає відсутність в українців іншого вибору, окрім як продовжувати тікати». Вона також попередила, що міжнародне співтовариство «не повинно зупинятися».

Статті

Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Світ
13.06.2024
08:28

"Якщо війна йтиме так, як зараз, очевидно, що Україна програє". Огляд західних медіа

Тоді в майбутньому Росія розв'яже війну. Росія воюватиме з українськими технологіями, українськими солдатами, з іншого географічного положення. Тоді ми будемо у 1939 році. Зараз ми у 1938.
Луганськ
12.06.2024
11:23

Екологічна катастрофа, невідворотність покарання для колаборантів та проблеми луганських підприємців: больові точки Луганщини очима Артема Лисогора

Менше 50 – НЕ тисяч, а ОСІБ. Те, що кількість мешканців вільної території Луганщини обчислюється не ТИСЯЧАМИ ОСІБ, а ОСОБАМИ, складно пояснити навіть колегам-журналістам з інших частково окупованих регіонів України. Бо в це важко повірити...
Всі статті