ООН частково профінансує харчування у 1600 українських школах

За спільною ініціативою Міністерства освіти і науки України і Всесвітньої продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй (ВПП ООН) у новому навчальному році буде профінансовано 30% вартості харчування для понад 160 тисяч молодших школярів України у 16 регіонах в межах підтримки реформи шкільного харчування. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

"МОН і ВПП ООН підписали договір про партнерство, який обумовлює реалізацію Програми шкільного харчування у 2024/2025 навчальному році. У межах підтримки програми ВПП перерахує 30% вартості харчування для понад 160 тисяч учнів 1–4 класів у 16 регіонах України", - йдеться у повідомленні.

Участь у програмі беруть Київська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Вінницька, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Закарпатська, Черкаська, Чернігівська, Дніпропетровська, Полтавська, Запорізька та Харківська області.

Також ВПП профінансує 50% вартості шкільного харчування для 18 тисяч дітей, які навчаються у підземних школах Запоріжжя та Харкова. Відповідні угоди з містами будуть підписані вже невдовзі.

Всесвітня продовольча програма ООН фінансує 30% щоденного харчування для українських школярів 1–4 класів від 2022 року. Упродовж першого етапу програми ВПП підтримала відшкодування якості шкільного харчування для 12 тисяч дітей у 58 школах Київської області. Минулого навчального року такими обідами були забезпечені понад 102 тисячі дітей із 13 областей.

Реформа шкільного харчування стартувала в Україні у 2020 році. Започаткована вона з ініціативи дружини Президента Олени Зеленської. На оновлене шкільне меню заклади загальної середньої освіти перейшли з 1 січня 2022 року. Цього року уряд запровадив єдиний механізм централізованого залучення допомоги на харчування в школах.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Світ
22.04.2026
10:52

«…Чи зможемо ми після підписання мирної угоди підготуватися до великого протистояння із Заходом». Російські ЗМІ про Україну

Наскільки в такій ситуації працюватиме 5-та стаття статуту НАТО, чи збережеться альянс до того моменту в колишньому вигляді - це питання. І, ймовірно, не найближчого майбутнього.
Всі статті