Омбудсмен просить СБУ і поліцію розібратися з Фаріон, яка закликає до дискримінації російськомовних українців, зокрема, героїв "Азова"

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець особисто звернувся до Національної поліції, Служби безпеки України та Нацради з питань телебачення і радіомовлення з приводу дискредитації Іриною Фаріон російськомовних військових. Про це він написав у себе в Телеграм.

Як повідомлялося раніше, Фаріон у телевізійному інтерв'ю закликала не вважати українцями російськомовних бійців "Азова", а згодом у себе в Телеграмі вкотре назвала російськомовних українців "біологічним сміттям".

За словами Лубінця, висловлювання ексдепутатки є порушенням закону про рівноправність громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності та підпадають під 161 статтю Кримінального кодексу України.

Він нагадав, що в лавах Збройних Сил України служать чоловіки і жінки з різних груп суспільства, національних спільнот, різного віросповідання, переконань і місця проживання.

"Дискримінація та дискредитація будь-кого в Україні заборонена!", - заявив омбудсмен.

Заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки нардеп Єгор Чернєв також закликав СБУ перевірити заяву Фаріон.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
16.06.2025
16:00

"11 років... Новий сусід, бурят..." Луганський щоденник

Одинадцять років – величезний термін. На нашій вулиці за цей час пішли усі старожили. Нові мешканці, буряти, винаймають будинок поруч. Комусь пощастило з нагоди купити нерухомість разом із меблями та теплицями. Вулиця оновилася кардинально.
Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Всі статті