Окупанти зібрали на Донеччині "царь-потяг" довжиною 30 км

"Московити на Донеччині зібрали "царь-потяг" довжиною 30 км, у складі якого понад дві тисячі вагонів", - повідомляє український аналітичний Телеграм-канал "DeepState".

"Безперервна конструкція з товарних вагонів тягнеться по гілці від залізничного вокзалу в Оленівці до Волновахи та налічує близько 2100 вагонів різного типу. Зведення цієї вагонної багатоніжки почалось у липні 2023 року. Для побудови, вочевидь, використовувався рухомий склад, вкрадений з тимчасово окупованих територій", - йдеться у повідомленні.

"Це є дуже специфічною інженерною спорудою, ефективність якої оцінити складно. Задумка зрозуміла - перешкода для просування Сил Оборони. ЇЇ цілком можна розглядати як окрему лінію оборони, адже пошкодити, зрушити чи підірвати 30-кілометрову масу металу вкрай важко, а рух техніки через таку заваду без пробиття коридору неможливий", - зазначають аналітики.

"Наведені радарні знімки - загальнодоступні, для розуміння масштабів цього утворення. Побудова "потягу" верифікована нашою командою візуально на знімках за різні періоди часу", - уточнюють аналітики.

Телеграм-канал російської редакції "Радио Свобода" повідомляє, що російський залізничний блогер Сергій Сігачов, який також проаналізував знімки, стверджує, що йдеться не про один 30-кілометровий склад, а про три (також надзвичайно довгі) потяги, між якими є невеликі розриви. "Тобто, не 30-км суцільна "змія", а три змії", - зазначає Сігачов.

При цьому зазначається, що навіть під час літнього контрнаступу українські війська не намагалися наступати на цій ділянці фронту. Зараз тут у районі Новомихайлівки намагаються наступати російські окупанти.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті