Окупанти дедалі частіше викрадають співробітників ЗАЕС

У тимчасово окупованому Енергодарі Запорізької області росіяни дедалі частіше викрадають працівників Запорізької АЕС. Про це 6 лютого в ефірі національного телемарафону заявив міський голова Дмитро Орлов.

"За останній тиждень почастішали випадки викрадень працівників атомної станції, які не погоджуються підписувати контракти з фейковою компанією від "Росатому". В останні 2-3 дні таких випадків побільшало", - заявив він.

Тих, хто не співпрацює з окупантами, перестали пускати на станцію. При цьому підписали контракти менш ніж тисяча осіб, внаслідок чого загарбники почали шукати кандидатури навіть у соцмережах.

Також Орлов зазначив, що ЗАЕС все ще підключена до енергосистеми України, але при цьому не генерує електричної енергії, а споживає її.

"Ситуація в Енергодарі залишається критичною, тому що в місті фактично немає опалення, ворог не дає запустити жоден з енергоблоків атомної станції. Іншого джерела для забезпечення централізованого опалення ми не маємо. Гарячої води теж немає. У будинках 10-15 градусів. У місті залишаються 15 тисяч мешканців", - додав мер міста.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупанти змусили близько 3000 працівників Запорізької АЕС отримати російські паспорти.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті