Окупантам не вдалося оточити Авдіївку - ISW

Локальні російські наступальні операції під Авдіївкою, які тривають, імовірно, демонструють здатність російських військ засвоювати та застосовувати уроки тактичного бою в Україні. Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Як повідомляється, російські війська розпочали локалізовані атаки на Авдіївку після інтенсивної артилерійської підготовки поля бою вранці 10 жовтня, а геолокаційні кадри від 10 і 11 жовтня підтверджують, що російські війська просувалися на південний захід від Авдіївки в районі Сєверного і на північний захід від Авдіївки в районі Степового і Красногорівки.

ISW оцінює, що поточні російські наступальні зусилля в районі Авдіївки, ймовірно, переважно складаються з сил "ДНР". 

Повідомлення російських джерел про те, що підрозділи в цьому районі демонструють ефективний зв'язок, можуть свідчити про те, що сили "ДНР" дещо полегшили свою інтеграцію в регулярні російські сили. Однак ці адаптації та успіхи на тактичному рівні навряд чи дадуть ширші оперативні та стратегічні вигоди для російських збройних сил, вважають аналітики Інституту вивчення війни.

"Кадри з геолокацією показують, що російські сили в районі Авдіївки зосереджені на південний захід від Авдіївки, а російські сили не завершили оперативне оточення населеного пункту і, ймовірно, їм буде важко це зробити, якщо це їхній намір", - наголошується в огляді ISW.

Крім того, йдеться в огляді, Авдіївка відома як добре укріплений і захищений український опорний пункт, що, ймовірно, ускладнить можливість російським військам наблизитися до населеного пункту або повністю захопити його.

Наголошується, що російські війська вже контролюють ділянки найважливішої автодороги №20 Донецьк-Костянтинівка-Краматорськ-Слов'янськ та інших трас, які проходять поблизу Авдіївки, тому гіпотетичне захоплення Авдіївки не відкриє нових шляхів просування на решту території Донецької області.

Як повідомлялося, Сили оборони 11 жовтня відбили всі атаки ворога на Авдіївському напрямку. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
17.10.2025
14:00

Реабілітація після російського полону: дуже схоже на фільм Тарантіно

Ця людина (як і всі вони) знов у тюрмі – хоч і іншій. Так, це не російський полон. Але то знов тюрма. І в людині й далі культивується відчуття залежності від системи.
Світ
16.10.2025
12:43

Україна і чеські поствиборні пасьянси

Ні для кого не є секретом, що холдинг Бабіша «Агрофер» досить міцно закріпився на європейському ринку виробництва продуктів харчування та хімічних добрив. Виходячи з його бізнес-логіки, допустити на ринок гравця з таким аграрним потенціалом, як...
Світ
15.10.2025
11:40

«Якщо звільнимо Миколаїв і Одесу, можна вважати, що ми безповоротно переможемо НАТО». Російські ЗМІ про Україну

...Передача Києву «Томагавків» «малоймовірна, а всі розмови і заяви на цю тему робляться насамперед для тиску на Росію і світову спільноту».
Всі статті