Охоронця британського посольства в Берліні засудили на 13 років за шпигунство на користь росії

Охоронця посольства Великобританії в Німеччині засудили на 13 років за шпигунство на користь РФ. Про це 17 лютого повідомляє The Guardian.

"Девід Сміт, 58-річний чоловік з Пейслі, Шотландія, копіював секретні документи, які він знаходив у незакритих кабінетах та на столах у посольстві, включаючи листа до Бориса Джонсона, який тоді був прем'єр-міністром", - повідомили журналісти.

Суддя зазначив, що у Сміта виникли "чітко антибританські" почуття, і він створив у колег враження, що він "більше симпатизує Росії, зокрема президенту Путіну". Причому підривну діяльність чоловік розпочав у 2018 році, скопіювавши "значну кількість матеріалу" за ці роки.

"Сміт повністю усвідомлював, що йому не слід було копіювати якісь із цих документів, і так само усвідомлював, що якби ці документи потрапили в чужі руки, вони могли б нашкодити британським інтересам або загрожувати тим, хто працює в Британському посольстві", – навели у виданні слова судді.

Повідомляється, що на суді чоловік визнав вісім звинувачень відповідно до закону про державну таємницю. Його засудили до 13 років та двох місяців в'язниці.

Нагадаємо, раніше у ГУР повідомили, що у всій Європі досі активно діє мережа російських шпигунів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Всі статті