Одна з підстанцій біля Запорізької АЕС, імовірно, зазнала атаки дроном - МАГАТЕ

Одна з підстанцій біля контрольованої РФ Запорізької АЕС, імовірно, зазнала атаки дроном. Експерти МАГАТЕ заявили, що почули вибухи. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу МАГАТЕ 27 вересня.

Як зазначили у МАГАТЕ, ситуація з ядерною безпекою залишалася нестабільною протягом минулого тижня: одна команда шукала укриття через присутність безпілотників у цьому районі, інша команда чула зенітний вогонь і потужний вибух під час повітряної тривоги, а третя команда відвідала місце ймовірної атаки безпілотника.

Також на ЗАЕС команда МАГАТЕ чула вибухи протягом усього тижня, в тому числі кілька вибухів поблизу майданчика. Про пошкодження станції не повідомлялося.

Окрім цього було зафіксовано ймовірний удар безпілотника, який стався в п'ятницю вдень на підстанції 35/6 кВ приблизно за 300 метрів від станції. Ця підстанція забезпечує електроенергією об'єкти ЗАЕС, які не пов'язані з безпекою.

Раніше,, 11 серпня, на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС сталася пожежа. Вона не спричинила небезпеки витоку шкідливих речовин, ЗАЕС працювала у штатному режимі.

Як зазначив президент України Володимир Зеленський, пожежу на ЗАЕС влаштували російські окупанти.

В "Енергоатомі" вірогідними причинами пожежі вважають недбалість окупантів або свідомий підпал.

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що градирня на окупованій Росією Запорізькій АЕС була сильно пошкоджена пожежею минулого місяця. Він вважає, що споруду, ймовірно, доведеться знести.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.12.2025
23:00

«Переговорів з київськими терористами більше не буде. Крапка». Російські ЗМІ про Україну

«Багато хто звернув увагу на те, що ще 25 грудня, в західне Різдво, Зеленський абсолютно непрозоро побажав смерті російському лідеру, і вчорашня атака довела, що рішення про спробу вбивства Володимира Путіна було прийнято київською зграєю вже тоді»
Луганськ
30.12.2025
10:00

Луганський щоденник: Наче війни вже немає…

Вже кілька років я повторюю про себе: «Хай буде такий же, нехай буде не гірше, нехай нічого не змінюється». Мої невидимі боги слухають мене.
Країна
29.12.2025
19:48

Володимир Фесенко: Вікно можливостей лише прочинене, РФ не готова до компромісів по Донбасу, а переговори після зустрічі в США стали ще жорсткішими

Активізація міжнародних контактів навколо можливого припинення вогню та пошуку формули мирної угоди між Україною і Росією супроводжується зростанням дипломатичної напруги та суттєвим ускладненням переговорної динаміки. Попри готовність Києва...
Всі статті