Очільник ДТЕК назвав фактори, за яких в Україні введуть графіки відключення світла: всі умови мають бути виконані одночасно

Зараз відсутня необхідність впроваджувати графіки погодинних відключень світла по всій Україні, проте вона може виникнути влятку за певних умов. Про це розповів голова ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону "Єдині новини" 13 квітня.

"По балансу в енергосистемі в цілому по країні поки що вдається балансувати попит і пропозицію, в тому числі за рахунок того, що ми доєднані до Європи. У березні 2022 року ми синхронізувалися з Європою і зараз ми отримуємо імпортну електроенергію або аварійну допомогу, якщо немає в цей час імпорту від європейських партнерів. Обсягу зараз вистачає, щоб збалансувати, але влітку і взимку, на жаль, цього обсягу буде напевне не вистачати", - зазначив очільник ДТЕК.

Крім того, Сахарук вказав на чотири критерії, за якими можуть бути запроваджені годинні відключення електроенергії в кожній області. Отже, це:

- не відновлення пошкодженої або знищеної ворогом теплової генерації;

- значне зростання споживання, яке зазвичай відбувається у липні-серпні;

- недостатність електроенергії, яку ми отримуємо від європейських партнерів;

- неможливість передачі потужності до деяких регіонів.

Уточнюється, що для введення обмежень всі чотири умови мають бути одночасними.

"Тоді єдиний спосіб збалансувати систему - це знизити споживання, а це можливо лише погодинними графіками відключень. Іншого способу ще ніхто не вигадав, на жаль", - сказав Сахарук.

Він також повідомив, що на даний час споживання електроенергії не перевищує попит. Комфортна температура дозволяє людям обходитися без кондиціонерів, а опалення вже вимкнуто. Відсутність пікових навантажень дозволяє ефективно управляти енергосистемою, тому енергетики не вдаються до відключень.

Раніше Галущенко порадив українцям готуватися до всіх сценаріїв і купувати павербанки: "Мета ворога - тотальний блекаут"

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті