Обмеження доступу Кремля до нафтодоларів: Єврокомісія не бачить підстав для перегляду стелі цін на російську нафту

Ліміт цін на російську нафту Євросоюз не переглядатиме. Про це 31 березня повідомив Bloomberg із посиланням на заяву Єврокомісії.

"Європейська комісія повідомила країнам-членам, що обмеження ціни на російську нафту в 60 доларів за барель доводить свою ефективність в обмеженні доступу Кремля до нафтодоларів, не руйнуючи при цьому ринок, поки що залишиться незмінним", - повідомили журналісти.

Підтверджує успіхи нинішньої ціни на нафту в скороченні доходів Москви і звіт Міжнародного енергетичного агентства. Окремо зазначається, що більшість країн-членів G7 не хоче знижувати поріг ціни на нафту.

Згідно з даними звіту МЕА, експортна ціна російської нафти становила близько 52,5 долара за барель без урахування витрат на доставку і страхування. Сира нафта Urals продавалася за 45,3 долара, тоді як експортовані з Азії нафту ESPO, Sakhalin і Sokol перевищували порогове значення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Індія вирішила дотримуватися західних санкцій проти росії щодо ціни на нафту.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті