Обіцяли обмін українських військовополонених і видурювали гроші в родичів: затримано кількох зловмисників

Служба безпеки України ліквідувала ще одну схему виманювання коштів у близьких родичів українських військовополонених. Про це повідомили в Телеграм та СБУ 20 лютого. 

"У Києві "на гарячому" затримано двох ділків, які вимагали 60 тис. доларів США у родичів двох полонених воїнів ЗСУ.Фігуранти обіцяли передати гроші учасникам окупаційних угруповань рф для включення військовополонених до "списків обміну". За наявними даними, зловмисники мали зв’язки серед бойовиків та дистанційно отримували від них інформацію про українських полонених. При цьому повертати воїнів ЗСУ додому учасники "схеми" не збирались", - сказано в повідомленні.

Для переконливості при спілкуванні з родичами полонених українських бійців ділки видавали себе за співробітників правоохоронних органів.

Служба безпеки поетапно задокументувала злочинні дії фігурантів і затримала їх під час передачі останнього «траншу». У ході обшуків в оселях затриманих вилучено підроблені посвідчення правоохоронних органів, візитну картку представника російської "неурядової" організації, "розцінки" за конфіденційну інформацію про громадян України та інші речові докази.

Наразі слідчі СБУ повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Триває розслідування. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

"Звертаємо вашу увагу, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади!" - пише також СБУ.

Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за «визволення» родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених:

-⁠ +38 044 321-11-21

- +38 098 321-11-21

-⁠ Viber, WhatsApp, Telegram: +38 067 650-83-32

-⁠ або на електронну адресу [email protected].

Раніше повідомлялось, що підозру отримав спецпризначенець ГРУ, який під прикриттям "добровольця" захоплював Кінбурнську косу у 2022 році.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті