Нижня палата чеського парламенту схвалила продовження місії з навчання українських військових у 2024 році

Продовження місії з навчання українських військових у 2024 році схвалила нижня палата парламенту Чехії. Про це повідомила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова, пише чеське видання Novinky 29 листопада.

"Якщо Чеська Республіка не має іншого способу допомогти, то це та форма допомоги, яка пропонується. Ця форма допомоги також вигідна для наших солдатів", - сказала Чернохова.

Зазначається, що 129 зі 150 присутніх депутатів погодилися з продовженням навчання українських солдатів. 

"Пропозицію підтримали також депутати з опозиційного руху ANO", - уточнюється в повідомленні.

Чернохова додала, що хоча на армійських складах вже немає багато обладнання, яке можна було б передати, підтримка України, яка з лютого минулого року захищається від агресивної росії, буде продовжуватися.

Наразі, за словами міністерки, близько 3500 українських солдатів пройшли підготовку в Чехії, і приблизно ще 500 були підготовлені чеськими інструкторами в Польщі. Згідно з пропозицією чеського парламенту, інструктори з інших країн НАТО також зможуть навчати українців у Чехії. При цьому кількість військовослужбовців іноземних армій не повинна перевищувати 800 осіб, як і цього року.

Раніше повідомлялось, що Чехія компенсуватиме брак зброї для України комерційними ліцензіями на його поставки.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті