Новий канцлер Німеччини надасть Україні ракети Taurus, якщо погодяться союзники

Фрідріх Мерц, лідер німецьких християнських демократів, який за кілька тижнів має стати новим канцлером Німеччини, заявив, що не проти надання Україні далекобійних ракет Taurus виробництва ФРН. Мерц висуває лише одну умову - згоду з цим європейських союзників Німеччини, - повідомляє Телеграм-канал «Радио Свобода» з посиланням на DW.

Мерц зазначив, що деякі країни вже постачають Києву крилаті ракети: «Британці роблять це, французи роблять це, американці роблять це в будь-якому випадку». Поставки мають пройти узгодження і, якщо це буде зроблено, «Німеччина має взяти участь у них», підкреслив майбутній глава уряду ФРН.

З точки зору Мерца, українській армії «потрібно вийти з оборони, адже вона тільки реагує [на дії Росії]».

На думку політика, ракети Taurus могли б бути застосовані, зокрема, на південній ділянці фронту, там, де перебувають російські війська, які окуповують області між Донбасом і анексованим Росією в 2014 році Кримом. 

Як повідомлялося, новий уряд Німеччини однозначно підтримає Україну.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті