Нові квартири стають дорожчими: у Києві на 35%, а у Львові - на 80%

Ціни на нові квартири в Україні за рік зросли - на 35% у Києві та на 80% - у Львові. Про це йдеться у результатах дослідження компанії M4U, яка розробляє смарт-рішення для девелоперів, пише "Економічна правда" 3 березня.

"В лютому 2023 року середня вартість квадратного метру в новобудовах Києва становила 61,2 тис грн, що на 36,1% більше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну", – сказано в повідомленні. 

"Показник зростання цін корелює зі зростанням собівартості будівництва і з девальвацією гривні. Найактивніше ціни зростали влітку: з червня по вересень середня вартість квадратного метра збільшилася на 26,7%", – заявив засновник M4U Володимир Даниленко.

Зазначається, що він пояснює зростання відновленням роботи значної частини відділів продажів, відповідного оновлення цін та зниженням офіційного курсу валют з 29,25 грн за долар до 36,6 грн за долар.

Натомість, у лютому 2023 року ціна на нові квартирі у столиці знизилася на 1,2% по відношенню до січня.

Уточнюється, що за спостереженнями компанії, на понад 70% будівельних майданчиків Києва, Львова та Одеси продовжуються роботи. 

"Сьогодні темпи будівельних робіт суттєво нижчі за довоєнні, тож і перерахувати часто собівартість будівництва для девелоперів немає сенсу і можливості, – пояснює Даниленко. – Ринкові чинники зростання цін також відсутні". 

У Києві кількість активних будівництв становить 83,7% від показника початку лютого 2022 року – 185 з 221 ЖК. Ця цифра залишається стабільною протягом останніх місяців. На початок лютого 2023 року більшість пропозицій нерухомості зосереджено в ціновому діапазоні 34 тис – 54 тис грн, серед них переважають обʼєкти класу комфорт.

У Київській області на початок лютого 2023 року відновили роботу 204 будмайданчики з 263, що працювали рік тому (77,5%). Квадратний метр в околицях столиці в середньому здорожчав на 34,1%, до 31,8 тис грн.

Найбільше обʼєктів, які активно будуються й продаються, – в Ірпені (41 ЖК), Софіївській Борщагівці (17 ЖК), Броварах, Гостомелі (по 13 ЖК) та Бучі (12 ЖК). За обсягом квартир у продажу лідерами є Софіївська Борщагівка і Бровари, дещо менше пропозицій у Крюківщині, Ірпені, Бучі. 

Кількість новобудов у активній стадії будівництва й продажу у Львові та Львівській області сьогодні така ж, як була до російського вторгнення – 218, протягом року ця цифра змінювалася несуттєво. Середня вартість квадратного метру за рік зросла на 82,7%, до 45,7 тис грн.

Підкреслюється, що в Одесі й області квадратний метр в новобудовах за рік війни здорожчав в середньому на 48,4%. При цьому, якщо перед війною в місті було 180 активних будмайданчиків, то зараз – лише 131 (72,8%). Втім, з листопада їхня кількість поступово зростає. З грудня в Одесі спостерігається зниження цін, в середньому на 2,3% за 2 місяці.

Раніше "ОстроВ" писав про житло для переселенців: від черг у модульні містечка до пільгових кредитів.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті