Норвегія, Іспанія та Ірландія сьогодні визнають палестинську державу ‒ ЗМІ

Уряди Іспанії та Ірландії сьогодні визнають державність Палестини, пише LB.ua з посиланням на Politico.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес висуне пропозицію сьогодні вранці в парламенті.

В Ірландії про це оголосять під час ранкової пресконференції лідери трипартійного уряду країни: прем’єр-міністр Саймон Гарріс, міністр закордонних справ Майкл Мартін і міністр навколишнього середовища Імон Раян.

Окрім того, як пише Reuters з посиланням на громадський мовник NRK і щоденну газету Aftenposten, сьогодні уряд Норвегії, що скандинавська країна визнає незалежну палестинську державу.

До цього часу Швеція була єдиним членом Євросоюзу, який в односторонньому порядку визнав Палестину державою. Кілька інших європейських країн зайняли таку позицію до вступу в ЄС.

Хоча жодна з країн “Групи семи” (G7) не визнає Палестину, понад 140 із 193 членів ООН визнають. У травні Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом прийняти Палестину до організації на правах повноцінного члена.

Цього року також Бельгія, Словенія та Мальта висловили підтримку визнання Палестини на різних етапах, але не вказали часові рамки.Сам ЄС і великі країни, такі як Німеччина та Франція, мають “представництва” (замість посольств) у Рамаллі та підтримують палестинську владу фінансово.

США та інші країни ЄС стверджують, що вони визнають Палестину як частину рішення про створення двох держав, погодженого з Ізраїлем, де-факто надаючи уряду країни право вето. У лютому речник Держдепартаменту Метт Міллер заявив, що Вашингтон продовжує підтримувати створення незалежної палестинської держави.Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу чітко дав зрозуміти, що буде проти такого рішення.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті