Німецькому розвіднику і його посібнику, які продали росії секретні розвіддані про Україну, загрожує довічне ув'язнення - Reuters

Полковника Бундесверу, який очолював відділ безпеки Федеральної розвідувальної служби Німеччини, разом із спільником судять у Берліні за держзраду та розголошенні держтаємниць російським спецслужбам. Про це повідомила агенція Reuters 13 грудня. 

"Росія заплатила колишньому солдату, який працював на зовнішню розвідку Німеччини (BND), щонайменше 450 тисяч євро в обмін на інформацію про зброю, якою Захід озброює Україну, повідомили в середу в суді. Прокурори звинуватили Карстена Лінке та його спільника, німецького торговця діамантами російського походження Артура Еллера, у державній зраді у справі, яка проливає світло на вразливість Німеччини перед російським шпигунством", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року стало шоком для німецької системи безпеки, яка втратила пильність після того, як Німеччина встановила вигідні відносини з торгівлі енергоносіями зі своїм гігантським східним сусідом.

"Федеральна розвідувальна служба, яка чотири роки тому переїхала до нової будівлі вартістю 1,5 мільярда євро, найбільшої подібної штаб-квартири у світі, була настільки заскочена зненацька, що її голова Бруно Каль перебував у Києві того ранку, коли путін 22 лютого розпочав повітряне, морське і наземне вторгнення в країну", - підкреслюється  в повідомленні.

Зрештою, за словами прокурорів, один з офіцерів розвідки Каля, керівник підрозділу радіотехнічної розвідки, виношував план продажу секретів розвідувальній службі ФСБ росії, колишньому відомству самого путіна.

"Стоячи перед двома обвинуваченими, які сиділи в скляних клітках в іншому кінці судової зали, головний прокурор заявив, що Лінке погодився допомогти багатому російському бізнесмену, знайомому Еллера, отримати посвідку на проживання в Німеччині, а також погодився надавати інформацію для ФСБ", - пише Reuters.

Зазначається, що обвинувачуваним загрожує довічне ув'язнення.

Раніше розвідка Швейцарії заявила, що російські дипломати продовжують займатися шпигунством у країні.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті