Німеччина збільшила гуманітарну допомогу Україні на EUR200 млн для підготовки до зими

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, яка прибула з візитом до Києва, оголосила про нову гуманітарну допомогу Україні на EUR200 млн напередодні зими. Про це вона повідомила на пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою 4 листопада, - інформує "Інтерфакс.Україна".

"Ми підтримуємо українців у подальшій підготовці до зими. З цією метою ми вкотре збільшуємо нашу надзвичайну гуманітарну допомогу. Це додаткові EUR200 млн на зимову невідкладну допомогу. Це означає, що навіть прифронтові будинки, не забезпечені електроенергією, зможуть отримувати тепло", - сказала Бербок.

Крім того, вона повідомила, що здійснила сьогодні візит на електростанцію.

Водночас міністр наголосила, що "найкращий захист - це посилення ППО України". Вона нагадала, що з початку війни Німеччина вже поставила три системи Patriot, загалом дев'ять систем Iris-T і дві інші системи.

Беербок запевнила, що Німеччина продовжуватиме надавати Україні підтримку в цій сфері та об'єднувати "наші сили на міжнародному рівні, особливо за допомогою ініціативи протиповітряної оборони".

"Я ще раз закликаю всіх партнерів у всьому світі надати підтримку в цій галузі", - закликала міністр.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
03.05.2026
18:10

Після закінчення бойових дій зброд, який Путін послав на "СВО", залишиться жити на Донеччині та Луганщині. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня найцікавішим ньюсмейкером у ЗМІ окупованого Донбасу був колишній командир донецької "Альфи" СБУ Олександр Ходаковський. У 2014 році він замість того, щоб захищати суверенітет України, зрадив присязі і став одним із найяскравіших...
Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Всі статті