Німеччина терміново передасть Україні 10 тисяч артилерійських боєприпасів - генерал Бундесверу

Уже найближчими днями Німеччина передасть Україні 10 тисяч артилерійських боєприпасів із арсеналів Бундесверу. Про це повідомив глава ситуаційного центру України при міністерстві оборони Німеччини, генерал Крістіан Фройдінґ(Christian Freuding) в ексклюзивному інтерв'ю DW у середу, 27 березня.

У Берліні, за його словами, вирішено здійснювати постачання боєприпасів Україні у три етапи, і нинішня поставка буде виконана в рамках першого з них.

На другому етапі, у середньостроковій перспективі, Німеччина вирішила підтримати чеську ініціативу та взяти на себе витрати на закупівлю 180 тисяч снарядів, які будуть передані Києву у другій половині поточного року.

На довгострокову перспективу, на додаток до плану Чехії, Німеччина уклала двосторонню угоду про постачання Україні ще 100 тисяч снарядів приблизно з четвертого кварталу. З якою саме країною укладено угоду, Фройдінґ поки відмовився відповідати.

У відповідь на те, чого найбільше потребує Україна зараз для успішного відбиття російської агресії, він назвав "артилерійські снаряди, боєприпаси та ракети для сучасних систем ППО, а також броньовані бойові машини".

В інтерв'ю DW генерал Фройдінґ розповів також про навчання у Німеччині українських військових. Торік навчання на німецьких полігонах пройшли 10 тисяч військовослужбовців ЗСУ, у перші місяці 2024 року - ще від трьох до чотирьох тисяч. Цьогоріч міноборони ФРН готове надати таку можливість ще більшій кількості військових з України.

Головно, розповів генерал, проводиться навчання з поводження з тією бойовою технікою, яку Німеччина постачає Україні. Таке навчання включає як тактику застосування тих чи інших систем озброєнь, так і їх технічне обслуговування і ремонт. Водночас навчання в Німеччині проходять і українські військовослужбовці різних спеціальностей, як-от санітари чи снайпери. Навчають у Німеччині також управлінню військами - від рот до бригад - та штабами.

При цьому, наголосив Фройдінґ, українські військовослужбовці є "хорошими учнями". Так, навесні 2022 року, коли вони вперше прибули до Німеччини освоювати самохідні гаубиці PzH 2000, німецькі інструктори розраховували на навчання протягом кількох місяців, але насправді його термін виявився набагато коротшим.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті