Німеччина надасть на підтримку України додатково 12 мільярдів євро

Німеччина зможе значно збільшити витрати на підтримку України після того, як бюджетний комітет Бундестагу 29 березня схвалив виділення додатково 12 мільярдів євро на підтримку України на період до 2032 року. Понад чверть цієї суми буде виділена вже цього року, повідомив агентству France-Presse представник комітету, - інформує "Радіо Свобода".

Зазначається, що кошти спрямовуватимуться на прямі поставки озброєння Україні або на закупівлю зброї для бундесверу для поповнення запасів. За 2022 рік арсенал німецької армії суттєво скоротився внаслідок надання різних видів зброї Україні.

На поточний рік бюджетний комітет Бундестагу схвалив виділення 3,24 мільярда євро для не запланованих раніше оборонних витрат. У наступні роки аж до 2032-го має бути виділено загалом ще 8,82 мільярда євро.

Після початку повномасштабної війни росії проти України з планового бюджету ФРН було виділено три мільярди євро для військової допомоги Україні. У 2022 році Німеччина загалом витратила понад 14 мільярдів євро для прямих поставок та додатково 18 мільярдів євро в рамках ініціативи ЄС, інформація про це доступна на сайті федерального уряду.

Статті

Країна
10.11.2024
09:00

"Жахи нашого містечка". Як місцеві жителі окупованого Донбасу поширюють вигадки про звірства України

...Відлуння Бучі постійно переслідує їх… Саме тому кремлівська пропаганда гарячково розкручує тему нібито звірств ЗСУ на теренах Донбасу, які до "визволення" залишалися під контролем української влади.
Країна
09.11.2024
12:17

Підвищення тарифів на комуналку, борги та підготовка до опалювального сезону. Інтерв'ю з експертом у сфері ЖКГ Олегом Попенком

У червні 2024 року українці вже пережили зростання цін на електроенергію (на 64%), а згідно з "інфляційним звітом" Національного банку України, з 2025 року розпочнеться "поступове приведення тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів".
Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Всі статті