Німеччина надасть на підтримку України додатково 12 мільярдів євро

Німеччина зможе значно збільшити витрати на підтримку України після того, як бюджетний комітет Бундестагу 29 березня схвалив виділення додатково 12 мільярдів євро на підтримку України на період до 2032 року. Понад чверть цієї суми буде виділена вже цього року, повідомив агентству France-Presse представник комітету, - інформує "Радіо Свобода".

Зазначається, що кошти спрямовуватимуться на прямі поставки озброєння Україні або на закупівлю зброї для бундесверу для поповнення запасів. За 2022 рік арсенал німецької армії суттєво скоротився внаслідок надання різних видів зброї Україні.

На поточний рік бюджетний комітет Бундестагу схвалив виділення 3,24 мільярда євро для не запланованих раніше оборонних витрат. У наступні роки аж до 2032-го має бути виділено загалом ще 8,82 мільярда євро.

Після початку повномасштабної війни росії проти України з планового бюджету ФРН було виділено три мільярди євро для військової допомоги Україні. У 2022 році Німеччина загалом витратила понад 14 мільярдів євро для прямих поставок та додатково 18 мільярдів євро в рамках ініціативи ЄС, інформація про це доступна на сайті федерального уряду.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті