Ніхто з нас не робить достатньо для України - міністр закордонних справ Норвегії

Норвегія хоче допомогти Україні у війні проти російської агресії та робить усе можливе, щоб покращити повітряну оборону і підтримати енергетичну систему. Про це заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде на спільному з главою МЗС України Дмитром Кулебою брифінгу в Києві, - передає Укрінформ.

«Ніхто з нас не робить достатньо. Ми маємо робити більше, краще та думати більш стратегічно про те, як нам допомогти Україні перемогти і Росії програти, а також щоб Україна могла утримувати свою територію, суверенітет, незалежність та приймати самостійні рішення», – сказав Барт Ейде, наголосивши на важливості для Норвегії та всіх демократичних сил у Європі цих можливостей України.

Глава МЗС Норвегії запевнив, що його країна робить усе можливе, аби пришвидшити виробництво ракет для норвезької системи ППО NASAMS та спілкується з різними сторонами, щоб визначити, яким чином Норвегія може бути корисною в наданні більшої кількості Patriot Україні.

Барт Ейде додав, що також обговорив з українським колегою питання підтримки цілісності енергетичної системи, як допомогти відремонтувати в найближчому майбутньому генератори, трансформатори та системи електромереж, а також як побудувати більш розгалужену та надійну систему виробництва енергії.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті