Нідерланди передають матеріали для українських F-16, а також ракети "повітря-повітря" для захисту українського повітряного простору

Нідерланди передають технічне обладнання та матеріали для українських F-16, а також ракети «повітря-повітря» для захисту українського повітряного простору. Про це заявив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс на засіданні у форматі «Рамштайн» у п’ятницю, передає Укрінформ із посиланням на нідерландське оборонне відомство.

«Літаки F-16 потребують допоміжних матеріалів і запасних частин для обслуговування, бо інакше вони не зможуть літати. Нідерланди поставлять матеріалів на 80 млн євро»,- заявив глава оборонного відомства.

Пакет включатиме значну кількість запасних частин, генератори, транспортні засоби, основні матеріали для обслуговування, спеціалізовані інструменти тощо. 

Міністр окремо відзначив, що допомога також включатиме ракети «повітря-повітря», щоб українські ВПС могли збивати ворожу авіацію.

З міркувань безпеки міністр не оприлюднив деталей пакета та часу його доставки, однак зазначив, що намір у тому, аби доставити матеріали в Україну якомога швидше. 

Як повідомлялося, напередодні Нідерланди заявили, що наступного року збільшать витрати на оборону на більш ніж 10% і закуплять нові танки, винищувачі, фрегат та системи ППО на тлі російської агресії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Світ
03.12.2025
10:00

Бути українцем в РФ… Чи зацікавлена наша держава у підтримці етнічних українців в країні-агресорці?

Вона просить, щоб Україна включила його до відповідних списків. Принаймні, це дасть йому надію, а російські тюремники будуть знати, що він в полі зору офіційних органів України та міжнародних структур.
Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Всі статті