Незаконний сервіс, який дозволяв росіянам анонімно телефонувати в Україну, заблоковано. Організаторам світить до 15 років тюрми

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ділків, які здійснювали перемаршрутизацію міжнародних дзвінків в Україну. Їхні послуги дозволяли будь-кому із-за кордону анонімно телефонувати в нашу державу, повідомляє відомство у своєму Телеграм-каналі 3 липня.

"У результаті комплексних заходів вдалося встановити 4-х організаторів нелегального бізнесу, – сказано в повідомленні. – Їм уже повідомлено про підозру, а діяльність "телефонного сервісу" припинено".

Зазначається, що цим каналом користувалися також росіяни, що створювало додаткову загрозу національній безпеці України.

Ділки використовували PROXY-сервери, новітні технології ІР-телефонії та спеціалізоване програмне забезпечення. Це дозволяло обходити центри комутації вітчизняних операторів і робило всі дзвінки, що проходили через "сервіс", невидимими для українських правоохоронних органів.

Щотижня ця незаконна діяльність приносила ділкам до 50 тисяч доларів США.

"Щоб "заплутати сліди", організатори "бізнесу" використовували підставних осіб з-поміж соціально незахищених верств населення, – йдеться в повідомленні. – Проте українська спецслужба викрила та припинила незаконну діяльність".

На підставі зібраних доказів чотирьом фігурантам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялось, що в Києві викрили шістьох блогерів, які поширювали відео роботи ППО.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті