Нелюдські методи: росіяни забрали із окупованих територій України кілька тисяч в’язнів

Росія утримує близько тисячі восьмисот українських в’язнів. На початку вторгнення агресор вивіз до своїх колоній понад дві з половиною тисячі осіб, які відбували покарання в українських в'язницях на окупованих територіях, - повідомляє "Польське радіо". 

Ольга Романова з організації «Русь Сидящая», яка займається моніторингом ситуації в російських виправно-трудових таборах, заявила, що уже саме транспортування українських в’язнів у глиб росії відбувалося з порушенням основних прав людини.

«Це був конвой. Перетнули кордон пішки. Їх супроводжували підрозділи з Москви та Краснодара. Останній  використовує нелюдські методи. Кілька людей загинули під час транспортування. Решту в’язнів розподілили по 10 трудових таборах на півдні росії та в Криму», — пояснює правозахисниця.

Українські в'язні, у яких закінчився термін покарання, поміщені в еміграційні табори, де вони очікують депортації. Агресор залишає депортованих зі слабким здоров’ям і без належного одягу на єдиному пункті пропуску з Україною в Бєлгородській області або на пункті пропуску Верхній Ларс на російсько-грузинському кордоні.

За даними правозахисників, частина ув'язнених хворіє на туберкульоз, частина має захворювання кінцівок, спричинені недоїданням і поганими соціальними умовами.

Статті

Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Всі статті