Не Карлсоном єдиним: російську дезінформацію на Заході поширюють мінімум 26 "експертів", діяльність яких має ознаки мережевої

На Заході діє мережа "експертів", які поширюють російську дезінформацію. Про це повідомляють Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та VoxCheck з посиланням на своє дослідження 13 лютого.

"VoxCheck спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО проаналізував 26 західних "експертів" та виявив, що їхня діяльність має ознаки мережевої. До уваги брались публікації та виступи за період з 2014 по 2023 роки. Діяльність "експертів" аналізувалась за наступними критеріями: публікації на сайтах, що належать іншим "експертам" чи фінансуються Кремлем, появи на ютуб-каналах, отримані нагороди, відгуки про візити до росії чи тимчасово окупованих територій України", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що це, зокрема, ведучий Такер Карлсон, журналіст Гленн Грінвальд, військовий експерт Скотт Ріттер тощо.

Вони поширюють такі наративи:

- підтримка України шкідлива для країн Заходу;

- перемога України неможлива;

- США розпочали війну в Україні;

- росія не здійснювала злочинів на кшталт підриву Каховської ГЕС чи удару по драмтеатру в Маріуполі – їх зрежисувала Україна.

Фейки на ці та інші вигідні кремлю теми "експерти" поширюють на своїх YouTube-каналах, за допомогою ЗМІ та організацій із сумнівною репутацією. А інколи навіть не приховують звʼязків із росією, системно зʼявляючись в етерах федеральних каналів кремля і дописуючи колонки для державних медіа РФ. 

Підкреслюється, що дехто з них навіть час від часу відвідує москву. Наприклад, військовий "експерт" Скотт Ріттер презентував там свою книгу.

"Такі дії підкреслюють те, що подібні "експерти" насправді не є незалежними - вони лише легітимізують російську пропаганду на Заході", - сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що мер російської Вологди вирішив показати інтерв'ю Путіна Карлсону в місцевому кінотеатрі. Обіцяє не брати грошей за вхід.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті