Навіть за відсутності нових обстрілів відключень світла взимку не уникнути - експерт

Навіть за сприятливої ​​температури та відсутності обстрілів по енергетичній інфраструктурі, повністю вся Україна навряд чи зможе пройти зиму без відключень електроенергії. Про це в коментарі "ОстроВу" розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко.

"Відключення електроенергії вже зараз йдуть. Ми про них не знаємо, але вони є в Херсоні та Миколаєві, у Сумах відключення світла мало не щодня. Що ж до відключень електроенергії по всій країні та запровадження графіків, то вони були пов'язані з ремонтом блоків атомних станцій.На сьогодні у нас усі блоки працюють, але є проблеми з передачею електроенергії регіонами. Поки що наші диспетчери з цим справляються", - сказав він.

За словами експерта, відключення електроенергії розпочнуться з настанням холодів.

"Чим більше буде холодів, тим більше буде відключень. На це також впливатимуть обстріли та погодні умови", - зазначив Олег Попенко.

Він зазначив, що навіть за сприятливої ​​температури та відсутності обстрілів по енергетичній інфраструктурі, повністю вся Україна навряд чи зможе пройти зиму без відключень електроенергії.

"Як показує ситуація, у нас деякі області мають величезні проблеми з електроенергією, і забезпечити світлом їх навіть за нульової температури на вулиці буде дуже складно. Це Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Харківська, Сумська, Полтавська, Чернігівська, Одеська області. Ці регіони знаходяться під загрозою тимчасових відключень електроенергії. На який період - це вже інше питання, але те, що там будуть відключення, це однозначно", - вважає він.

Як повідомлялося раніше, голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко прогнозує, що наступного року можуть зрости тарифи для населення на світ, газ та тепло.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Країна
22.01.2026
10:55

Кадрова ротація воєнного часу: що насправді означають останні призначення у владі

Це найдивніше звільнення. Одні говорять, що це помста за Єрмака, історію з Міндічем, інші – що це прохання Кирила Буданова, бо в них достатньо напружені стосунки (не конфліктні), ще хтось – просто оновлення заради оновлення...
Світ
21.01.2026
10:40

«У визнанні суверенітету РФ над Донбасом нас задовольнить тільки «де-юре». Російські ЗМІ про Україну

Прийнято військово-політичне рішення, що тепер треба вибивати грунт з-під ніг режиму Зеленського і добивати. Треба вводити дезорганізацію не тільки в систему військового управління, а й адміністративно-господарського та соціально-побутового
Всі статті