"Насильницьке приєднання". МЗС РФ обурене шкільним підручником історії у Вірменії

МЗС Росії розкритикувало новий шкільний підручник з історії у Вірменії. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

У МЗС РФ заявили, що новий шкільний підручник з історії у Вірменії «спотворює події на Південному Кавказі кінця XVIII - початку XIX століть».

«В одному з розділів нового посібника під провокаційною назвою «Насильницьке приєднання Східної Вірменії до Росії» <...> ревізії піддалися оцінки підсумків Російсько-перської війни 1826-1828 років. Туркманчайський мир названо не інакше як «анексією» Східної Вірменії. Така подача здатна викликати острах», - обурюється МЗС РФ. 

У відомстві вважають такий зміст «вкрай сумнівним» і закликають Міносвіти Вірменії звернутися до «серйозних джерел», у яких «можна побачити зовсім інші підходи до мирного договору 1828 року». «До останнього часу в республіканських підручниках його оцінювали як такий, що має «колосальне значення для майбутнього відновлення вірменської державності». Ставити під сумнів особливу роль Російської імперії, а згодом СРСР і Росії у справі становлення нинішньої Вірменії означає йти проти загальновідомих фактів», - обурилися в МЗС РФ.

Там додали, що впровадження подібних формулювань «прямо суперечить зобов'язанням у сфері збереження історичної пам'яті», узятим на себе прем'єром Вірменії Ніколом Пашиняном 19 квітня 2022 року. Тоді він і президент РФ випустили спільну заяву, в якій обіцяли «продовжити боротьбу з переглядом підсумків Другої світової війни і фальсифікацією історії, зберігаючи єдині підходи до спільного минулого».

Як повідомлялося, Вірменія відмовилася давати гроші на ОДКБ, до якої входить росія.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті