Наступ росіян йде повним ходом, але вони видихаються на Бахмуті - Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що наступ РФ триває повним ходом, проте росіяни швидко вичерпують свої наступальні можливості через утримання українськими силами Бахмуту Донецької області, який залишається "українською фортецею". Про це Резніков заявив в інтерв'ю польській газеті Wyborcza, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Їхні втрати шалені. За нашими військовими оцінками, тільки на бахмутському напрямку росіяни втрачають у середньому 500 осіб убитими або пораненими за день. А це означає, що вони там швидко вичерпують свої наступальні можливості. Звідси принципове рішення нашого командування: утримувати Бахмут, попри власні втрати. Бо його оборона обмежує можливості росіян і дає нам стабільність на всій лінії фронту. Чи зможуть окупанти посилити свої атаки? Подивимося. Їм потрібен успіх", - сказав Резніков.

Коментуючи слова деяких експертів про недоцільність оборони Бахмуту, очільник відомства сказав, що "місто і пагорби, що розташовані поруч із ним, є зручною територією для оборони".

"Якби ми вийшли з нього, це означало б необхідність оборонятися в іншому місці, де немає такої зручної форми місцевості", - зазначив він.

Як наголосив Резніков, на Донбасі ворог позначив вузьку ділянку лінії фронту, де зосередив свої зусилля, зокрема добре підготовлених "вагнерівців", яких використовують "як гарматне м'ясо".

"Я вважаю, що наступ іде повним ходом – але їх план полягав у тому, щоб прорвати фронт у районі Бахмуту й атакувати повномасштабними силами авіації, артилерії та бронетехніки, щоб зайняти всю Донецьку та Луганську області. Для них це важливо з політичного погляду. Вони хотіли показати, що хоча б однієї з цілей, озвучених Путіним на початку вторгнення, досягнуто. Але цього не сталося, і Бахмут залишається нашою фортецею", - заявив міністр оборони.

Водночас очільник оборонного відомства зазначив, що завдяки постачанням озброєння із Заходу в України вже є достатній артилерійський потенціал.

"У нас це називається "артилерійський зоопарк", тому що системи з різних країн, зокрема й ефективні польські Krab", - додав Резніков.

Нагадаємо, Головком ЗСУ Залужний показав, як наші артилеристи трощать окупантів під Бахмутом високоточними "Паладінами". 

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті