Напад Ірану на Ізраїль аналогічний ударам, які РФ завдає по Україні - ISW

Атака іранських дронів і ракет по Ізраїлю показує, що Іран вчиться у росії та хуситів проведення дедалі небезпечніших і ефективніших операцій, метою яких є як Ізраїль, так і США. Про це повідомляє у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначається, поєднання іранських безпілотників, а також крилатих і балістичних ракет покликане збити з пантелику і розтрощити ізраїльську протиповітряну оборону. Частиною цієї операції стали синхронні атаки з боку підтримуваних Іраном бойовиків у Лівані та Ємені.

Цей підхід повторює експерименти росії, під час яких вона завдає по Україні комбінованих ударів балістичними та крилатими ракетами, а також іранськими безпілотниками з метою подолати американські та європейські системи протиракетної та протиповітряної оборони.

Іран також виніс уроки з атак хуситів, спрямованих проти міжнародного судноплавства навколо Ємену, йдеться в доповіді ISW). Хусити використовували комбінації іранських безпілотників і ракет проти систем протиповітряної та протиракетної оборони США, що дало змогу Ірану і хуситам протестувати і вдосконалити свої ударні озброєння.

Тривале використання дронів іранської розробки численними недругами США і поглиблення зв'язків між сторонами, що використовують їх, допоможуть Тегерану, росії, Північній Кореї та Китаю відпрацювати використання цих систем.

США, їхні союзники і партнери стикаються з дедалі більш взаємопов'язаною групою супротивників, які допомагають один одному і вчаться один в одного, резюмує ISW.

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня під час атаки з боку Ірану із застосуванням ракет і дронів силами і засобами ППО Ізраїлю було перехоплено "переважну більшість" повітряних цілей

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті