Наміри Зеленського прирівняти корупцію до державної зради отримали критику в Європарламенті

У Європарламенті розкритикували ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо прирівнювання корупції під час війни до державної зради, що призведе до передачі частини корупційних справ від НАБУ до СБУ, - інформує Цензор.НЕТ.

Зокрема, обговорення ініціатив Зеленського відбулося на спільному засіданні комітетів Європарламенту із закордонних справ та бюджету щодо пропозиції Європейської Комісії стосовно програми підтримки України у 50 мільярдів євро на цілі відновлення, відбудови та модернізації у 2024-2027 роках,

Доповідач з питань України у Європейському Парламенті Міхаель Ґалер завив про недоцільність перекладати боротьбу з корупцією на СБУ шляхом перейменування корупції на державну зраду.

"Боротьба з корупцією у всіх сферах, де залучені великі суми державних та приватних грошей, була важливою до війни, є навіть важливішою під час війни і залишатиметься викликом після неї, коли багато грошей будуть спрямовані на відбудову та передвступний порядок денний. Тому, є спільний інтерес і українського уряду, і парламенту, і антикорупційних інституцій та громадянського суспільства, а також міжнародних донорів запровадити запобіжники для належного використання фінансових ресурсів.

Я вважаю недоцільним під час війни перекладати відповідальність за боротьбу з корупцією з діючих інституцій, таких як НАБУ та САП, на СБУ шляхом перейменування корупції на державну зраду. З іншого боку, добре, що складність проблеми корупції під час війни визнається на рівні з державною зрадою, але долати цей виклик мають діючі вповноважені інституції. Маємо уникати враження, що метою такої ініціативи є надання владі можливості контролювати корупційні справи та визначати їх долю, особливо, коли йдеться про справи проти високопосадовців", - зазначив Ґалер.

Віце-голова делегації Європарламенту в Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон також розкритикувала ідею Зеленського.

"Я стурбована останньою ініціативою президента Зеленського щодо боротьби з корупцією. Я розглядаю її як спробу позбавитись політичних опонентів. Вона не спрямована на посилення існуючих антикорупційних інституцій як НАБУ та САП, а на надання значних повноважень СБУ. Ми маємо уважно стежити за розвитком подій", - наголосила євродепутат.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський запропонує законодавцям прирівняти корупцію до держзради на період воєнного стану в Україні.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті