Найскладніша ціль для української ППО: Ігнат розповів, скільки в РФ залишилось застарілих ракет Х-22

Російські окупанти мають ще сотні ракет Х-22 радянського виробництва, які є однією з найскладніших цілей для української системи ППО. Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час телемарафону 27 червня.

"Хочу нагадати, що ми навіть передавали ці ракети разом із літаками Ту-22 у свій час і в борги за газ, і в рамках роззброєння України. На жаль, ті ракети Росія сьогодні має, сотні одиниць. Близько 140 вони вже використали з початку повномасштабного вторгнення. Із добрих новин – те, що росіяни ці ракети вже не виготовляють, це застаріла радянська ракета, – сказав Ігнат. – Ця зброя застаріла, вона не є високоточною, жбурляють нею по густонаселених містах. Як ще це можна назвати, як не тероризмом проти нашої нації?".

Речник додав, що у такий спосіб росія намагається тиснути на Україну й хоче зламати дух українців. За його оцінкою, ракет Х-22 в окупантів ще "достатньо".

Ігнат уточнив, що позитивним моментом є те, що ракети цього типу дуже часто не долітають до цілей, певно, через неналежне зберігання.

Зазначається, що в України вже з'явилися засоби, які теоретично здатні знищувати Х-22, але їх поки недостатньо, щоб прикрити всю територію країни. Однак, за словами Ігната, збивати Х-22, які розганяються до швидкості 5000 км/год і летять за балістичною траєкторією, звичайними засобами української ППО, майже неможливо.

Ігнат також уточнив, що російські окупанти випустили по Україні не менше двох ракет Х-22 під час атаки 27 червня.

Раніше повідомлялося, що окупанти вдарили ракетою по Кременчуцькому району, завдали 20 авіаударів по Україні за добу, є загиблі.

Статті

Луганськ
09.09.2024
17:02

Правда і міф про російську гуманітарку. Луганський щоденник

Може, це жорстоко, але часто виходило, що допомогу отримував той, хто міг про неї написати та попросити, хто мав доступ до соціальних мереж, хто був наполегливий. Зрозуміло, що люди похилого віку до цієї категорії не належать.
Донбас
08.09.2024
17:44

У «ДНР» замислилися: як пояснити людям, за що їм усе це. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня окупаційна влада Донбасу визнала, що жителі «ДНР/ЛНР», особливо окупованих після 2022 року районів, м'яко кажучи, не повною мірою відчувають радість «визволення» і приходу «русского мира». На них не діє міф про те, що десять років...
Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Всі статті