ПВК "Вагнер" фінансує війну в Україні за рахунок видобутку золота в Африці – Politico

Найманці так званої "ПВК "Вагнер" розширюють видобуток корисних копалин в Африці, щоб фінансувати війну в Україні. Про це 19 січня повідомляє видання Politico із посиланням на західного чиновника та внутрішні документи США.

"За останній рік "вагнерівці" значно розширили діяльність у Центральноафриканській республіці, а їхній прибуток від видобутку корисних копалин може зрости майже до 1 мільярда доларів", - повідомили журналісти.

У розмові з виданням західний чиновник припустив, що росіяни використовуватимуть ці гроші на закупівлю зброї та вербування нових бойовиків. Причому нові дані про проєкти "вагнерівців" у ЦАР показують, що ті стають дедалі прибутковішими та можуть бути джерелом фінансування вже повномасштабної війни РФ проти України.

Так, згідно з телеграмою, яку отримало видання, російські найманці перетворили кустарну золоту копальню Ндассима біля міста Бамбарі в центрі ЦАР на масштабний комплекс, який охоплює вісім виробничих зон. Найбільша з них має глибину понад 60 метрів. За оцінкою США, "вагнерівці" готують копальню до довгострокової експлуатації.

При цьому влада ЦАР забороняє миротворцям ООН запускати безпілотники в районі копальні, а кілька з них обстріляли військові республіки. На думку американських чиновників, це вказує на те, що "Вагнер" отримує політичний контроль у країні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Гани звинуватив уряд Буркіна-Фасо у співпраці з "Групою Вагнера".

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті