Найбільше автокрадіжок фіксується у Донецькій та Херсонській областях

В цьому році в Україні вкрадено 765 автомобілів, найбільше у  Донецькій та Херсонській областях. Про це повідомляють аналітики Опендатабот.

 765 авто викрали від початку року в Україні — це найнижчий показник від початку великої війни. До порівняння, за той самий час торік було зафіксовано майже вдвічі більше подібних злочинів — 1,2 тис. угони. Пік активності автокрадіїв припав на початок повномасштабної війни — 11,7 тис. випадків.

Загалом за три роки зафіксовано 15274 викрадених авто.

Найбільше автокрадіжок стабільно фіксується у Донецькій та Херсонській області — 256 та 166 випадків. Загалом це половина — 55% від загальної кількості викрадених авто у 2024 році.

А ось третє місце цьогоріч посіла Волинська область із 104 крадіжками — 13.6% від загальної кількості. Ще рік тому антирейтинг замикала Дніпропетровщина з показником у 137 викрадених авто або 11%. Втім, цьогоріч ситуація в регіоні покращилась аж на дві позиції в рейтингу.

Традиційно, найбільше крадуть легкових автомобілів — 516 транспортних засобів або 67.5% у 2024 році. Наслідують вантажівки та мотоцикли — 98 та 42 випадки відповідно. Минулого року популярністю також користувалися автопричепи — 113 справ.

Загалом протягом великої війни вкрали найбільше ВАЗів (2107 та 21063) — 2,4 тис., ГАЗів — 1 тис. та RENAULT — 750 автівок (переважно, DUSTER). Переважно, цей топ відбиває дані за 2022 рік, коли була рекордна кількість угонів.

Втім слід зауважити, що рік до року топ авто змінюється: так, у 2023 році у трійці лідерів VOLKSWAGEN посунув RENAULT.

Цьогоріч найбільш популярними серед крадіїв стали автівки марки NISSAN — 61 викрадення (8%). ВАЗ та VOLKSWAGEN також тримаються у трійці лідерів — 57 (7.5%) та 53 (6.9%) машини.

Серед моделей найбільше постраждали від рук злочинців MITSUBISHI L200 — 17 випадків. Ще 15 автівок вкрали моделі NISSAN NAVARA, а VOLKSWAGEN — TRANSPORTER вподобали лише 14 злочинців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
31.08.2025
13:39

Патріотичне кіно, пародія на великий футбол і молитви за тих, хто дав ковток води. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні ресурси окупованого Донбасу активно пропонували своїм читачам і глядачам забути про побутові проблеми, про воду, якої як і раніше немає, про втрачені дахи над головою і зануритися у світ кіно та спортивних емоцій.
Країна
28.08.2025
10:27

Крим без бензину: удари по НПЗ, талони та чорний ринок пального

Серпень 2025 року видався особливо складним для російського паливного ринку. Після серії ударів по нафтопереробних заводах (НПЗ), РФ втратила значну частину переробних потужностей...
Світ
27.08.2025
09:47

«Це не клоун - все набагато гірше і страшніше». Російські ЗМІ про Україну

«Яким буде результат - покаже переговорний процес. Але те, що від територій, включених до складу Росії за Конституцією, ми не відмовимося, - залізобетонно»
Всі статті