На розгляд суду передані обвинувачення щодо 6 осіб зрадників, у тому числі трьох суддів. Одна з окупованої Горлівки

Держбюро розслідувань (ДБР) викрило суддю, який на замовлення фсб збирав дані про своїх колег та полонених військових, справи ще трьох суддів — зрадників передані до суду. Про це повідомила пресслужба ДБР 8 березня.

"Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами", - йдеться у повідомленні.

Так, цього тижня за матеріалами розслідувань Бюро суди ухвалили два вироки щодо державних зрадників, на розгляд суду передані обвинувачення щодо 6 осіб, у тому числі трьох суддів.

"Працівники ДБР викрили та повідомили про підозру судді, який на замовлення фсб рф збирав та передавав конфіденційну інформацію про своїх колег та військовослужбовців Збройних Сил України.Суддя Брянківського районного суду Луганської області отримав доступ до закритих суддівських груп у різноманітних месенджерах. Там він збирав особисті дані українських суддів, як то фотографії, номери телефонів, електронні поштові скриньки, посади та інші установчі дані.Особливу увагу чоловік приділяв суддям з проукраїнською позицією. Також він вивідував дані про українських військових та їхню рідню, які знаходилися в полоні рф. Потім ці дані спецслужби росіян використовували під час допиту полонених", - повідомили в ДБР.

Також за матеріалами ДБР судитимуть іншого колишнього суддю Калінінського районного суду Горлівки, яка позбавляє українців права на житло, що залишилося на тимчасово окупованій території. Обвинувачення щодо неї направлено до суду за статтею державної зради та колабораціонізму (ч. 1 ст. 111 КК України, ч. 2 ст. 111 КК України, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Крім того,  ДБР завершило досудове розслідування щодо двох колишніх суддів Гагарінського та Ленінського районних судів міста Севастополя, які після окупації півострова здійснювали правосуддя за законами рф. 

На підставі матеріалів розслідування ДБР Святошинський районний суд Києва заочно визнав винним у держзраді ексначальника відділення зв’язку військової частини в АР Крим.

Своєю чергою Жовтневий районний суд м. Запоріжжя ухвалив рішення у справі колишнього інспектора Азовського басейнового управління Держагентства меліорації та рибного господарства України, який виконував обов’язки керівника управління на момент початку війни.

Передано до суду обвинувачення за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України) щодо колишнього правоохоронця, який від початку окупації Приазовського з Мелітопольського району Запорізької області працює на ворога.

Ще 15 років позбавлення волі загрожує двом колишнім рятувальникам з Лимана Донецької області. Обвинувальний акт щодо них передано до суду за статтею колабораціонізму (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті