На російських сайтах з усиновлення зʼявилася інформацію про 4 викрадених українських дітей — Financial Times

Росіяни виставили на сайтах з усиновлення інформацію про принаймні чотирьох українських дітей, які були незаконно вивезені з Україні на початку повномасштабного вторгнення. Про це йдеться у розслідуванні Financial Times, - пише "Суспільне".

Зазначається, що на даних сайтах змінюються імена та вік деяких дітей, а їхнє українське походження не вказується.

Як з'ясували у Financial Times, діти, раніше вивезені з України, опинилися в Тульській області, під Москвою, в Оренбурзькій області та у тимчасово окупованому Криму.

У виданні додали, що дітей, ймовірно, вивезли до Росії з державних дитячих будинків на окупованих територіях півдня та сходу України.

Уповноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

Нагадаємо, що 5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті