На порядку денному наступних переговорів у США - пропозиція створити вільну економічну зону як буфер у східному регіоні Донбасу - Зеленський

"Новий раунд (переговорів України і РФ, - ред.) заплановано на вівторок або середу (17 або 18 лютого, - ред.) у США, повідомив Зеленський агентству Bloomberg News, хоча поки що невідомо, чи погодиться Росія на переговори в США. На порядку денному — пропозиція США створити вільну економічну зону як буфер у східному регіоні Донбасу, варіант, який, за словами українського лідера, обидві сторони конфлікту сприймають скептично", - цитує "Українська правда" видання Bloomberg News, якому президент Володимир Зеленський дав інтервʼю.

Видання пише, що Зеленський прийняв пропозицію США провести наступного тижня черговий раунд переговорів, під час яких "переговорники, ймовірно, зосередяться на складному питанні території".

Водночас видання наводить слова Зеленського щодо економічної зони. "Жодна зі сторін не в захваті від ідеї вільної економічної зони — ні росіяни, ні ми… Ми маємо різні погляди на це. І домовилися про таке: давайте повернемося з баченням того, як це може виглядати, на наступну зустріч", - сказав він.

Як повідомлялося, Лавров заявив, що РФ досягне повернення "споконвічно російських земель" ТОТ України "в рідну гавань".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
29.03.2026
17:26

Згаслі зірки світового балету та крадіжка чужих квартир «в законе». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Ім’я Вадима Писарєва дуже рідко згадується у ЗМІ окупованого Донбасу. До 2014 року майстер балету зі світовим ім’ям був гордістю не лише Донецька, а й усієї України. Звісно, після того як Вадим Якович переметнувся на службу до російських окупантів,...
Луганськ
27.03.2026
15:53

"Ми не говоримо про війну". Луганський щоденник

Якщо пенсіонер не дурень, у нього зазвичай дві пенсії (російська та українська), а на дві пенсії він може жити не працюючи і цілком непогано харчуватися. Тут навіть справа не в грошах, а в якомусь загальному стилі життя.
Країна
26.03.2026
14:00

Посилення мобілізації в Україні: цифровізація та тотальний облік

Мобілізація в Україні найближчим часом може перейти у значно жорсткішу і більш контрольовану фазу. Йдеться не про окремі точкові зміни, а про спробу закрити одразу кілька ключових "сірих зон".
Всі статті