На окупованій Луганщині росіяни вирішили закрити частину закладів культури

Російські окупанти вирішили закрити частину закладів культури в Луганській області. Відповідне рішення ухвалило так зване "міністерство культури ЛНР", - пише очільник Луганської ОВА Артем Лисогор у Телеграм 19 серпня.

"Рішення про скорочення мережі закладів культури на території так званої "ЛНР" ухвалено окупаційним "міністерством культури". Обумовлено це відсутністю грошей на забезпечення діяльності закладів та на оснащення чи ремонти – росія значно обмежила фінансування. Якщо заклад встигнути вчасно юридично закрити, то він не зможе підпасти під реалізацію національного проєкту "Культура" та навіть сподіватися на пожертви президентського фонду культурних ініціатив. Якщо не встигнути, то на нього взагалі не виділятимуть коштів", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що першими під "оптимізацію" підпадуть заклади культури, які потребують ремонту чи закупівлі нового обладнання – тобто, значних вкладень. Далі ті, що розташовані в містах і селах із незначною кількістю населення, а також ті, де є достатньо вакансій. 

За названим вище російським проєктом, який унеможливлює відновлення, для цих населених пунктів закуплять клуби на колесах. 

Раніше повідомлялось, що для школярів "ЛНР" псевдоісторики підготували щоденники з концентрацією пропаганди.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Донбас
23.11.2025
17:50

Всеросійська (анти)наукова конференція і передчуття Нюрнберзького трибуналу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбулася так звана «наукова конференція», присвячена боротьбі з неонацизмом, українським, звісно. Оскільки цей пропагандистський захід проводився в «ДНР» вже втретє, його учасники, що називається на біс,...
Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Всі статті