На Херсонщині затримано трьох колаборантів - під час окупації "збирали голоси" для псевдореферендума

СБУ затримала на Херсонщині трьох колаборантів, які погрожували місцевим тюрмою за відмову "голосувати" на псевдореферендумі. Про це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 6 березня.

"Зловмисниками є представники колишньої окупаційної адміністрації РФ, які організовували фейковий плебісцит щодо "приєднання" регіону до складу країни-агресора", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що після захоплення Бериславського району вони добровільно пішли на співпрацю з російськими загарбниками. За це одну з колаборанток призначили "заступником голови комісії референдуму". Двоє інших увійшли до складу місцевих "дільничних виборчих комісій". Перебуваючи на "посадах", вони виконували завдання росії щодо забезпечення "результатів" кремлівського проєкту.

Підкреслюється, що для цього разом із озброєними окупантами вони обходили житлові квартали та "збирали голоси". У разі відмови застосовували психологічний тиск та погрожували ув’язненням до російських тюрем. Заповнені "бюлетені" колаборанти передавали так званим "головам виборчих комісій" для подальшої фальсифікації результатів "голосування".

Після звільнення частини регіону фігуранти намагались переховуватись від правосуддя. Однак співробітники СБУ встановили їхнє місцезнаходження і затримали їх.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

"Зараз вони перебувають під вартою, – йдеться в повідомленні.  – Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна".

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала в Одесі колишнього бойовика батальйону "Спарта".

Статті

Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Всі статті