На Харківщині влада готує рішення про примусову евакуацію сімей із дітьми з низки населених пунктів

На Харківщині влада готує рішення про примусову евакуацію сімей із дітьми з низки населених пунктів. Про це заявив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. 

"Задля збереження життя та здоров'я людей закликаємо громадян до евакуації з небезпечних територій. Готуємо рішення про примусову евакуацію сімей з дітьми із 10 населених пунктів Куп'янської, Кіндрашівської та Курилівської громад Куп'янського району. Там перебуває 275 дітей", – повідомив Синєгубов.

Водночас він наголосив, що діти можуть бути евакуйовані тільки щонайменше з одним із батьків або іншим опікуном.

Крім того цивільним, передусім родинам із дітьми, рекомендовано евакуюватися з Борівської громади Ізюмського району, в тому числі з смт Борова. Зараз там проживає 8900 людей, з яких 844 – діти.

"Усі евакуйовані будуть забезпечені житлом, матимуть підтримку та повний супровід від міжнародних гуманітарних організацій, якщо будуть виїжджати за межі області – отримають одноразові виплати. За бажання буде організована евакуація в західні області України", – йдеться у повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.02.2026
15:30

Реквієм за вугільною промисловістю Донбасу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу разом із московськими чиновниками, відрядженими Кремлем для керівництва «молодими республіками», та місцевими зрадниками імітували небувалі «успіхи» в розвитку економіки та обіцяли ще більш «вражаючі»...
Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Всі статті